• Informacje na temat:

  znaczenie imion dla dziecka

Artykuły na temat: znaczenie imion dla dziecka
 • Wybieramy imię dla dziecka

  Od 1 marca zmieniły się niektóre przepisy dotyczące nadawania imion. Teraz rodzice mają większą swobodę w wyborze imienia dla nowo narodzonego potomka.

 • Miłość niejedno ma imię

  ...rodzice są dla dzieci, a nie odwrotnie. Taki, w której rodzice mają poczucie zobowiązania wobec dziecka za to, że powołali je do życia na tym świecie. A gdy ich rola się kończy, ułatwiają dziecku(...) "dobre" czy "złe" - ważne, żeby mieć ich świadomość. To znaczy umieć nazwać, czym w istocie są, a także potrafić nimi zarządzać. Niestety ludziom, szczególnie młodym, brak tej umiejętności, dlatego że...

 • Szczęśliwe imiona

  Historycy obyczajów twierdzą, że imiona nadawane niegdyś w danym narodzie świadczyły o cechach, które w tym społeczeństwie ceniło się najwyżej.

 • Jak rozwijać wrażliwość artystyczną u dzieci?

  Rozwijanie zainteresowań i umiejętności dzieci sprzyja rozwojowi ich osobowości. Twórcze działania najmłodszych to również efektywne sposoby na zwiększenie wrażliwości artystycznej dziecka. Spośród różnych ofert zajęć warto wybrać takie, które zmobilizują maluchy do wyrażania siebie i kształtowania swoich pasji.

 • Imię dla dziecka

  Popularne, modne czy oryginalne? Jakie wybrać imię dla dziecka i czym kierować się, dokonując takiego wyboru?

 • Szczęśliwe imiona

  Historycy obyczajów twierdzą, że imiona nadawane niegdyś w danym narodzie świadczyły o cechach, które w tym społeczeństwie ceniło się najwyżej.

 • Kreatywne dziecko z Mega Bloks

  ...mogły zbudować własną ciuchcię i udać się w edukacyjną podróż do krainy literek. Dla dzieci, które uwielbiają samodzielnie kreować budowle ze świata wyobraźni, Mega Bloks przygotował zestawy klocków...

 • Wygraj hulajnogę dla swojego dziecka!

  Lubisz rozpieszczać swoje dziecko, prawda? A ono, jak każde dziecko, zadaje mnóstwo trudnych pytań? Weź udział w naszym konkursie i wygraj dla niego hulajnogę, książeczkę lub płytę DVD. Sprawdź, jak to zrobić!

 • Co znaczą ich imiona

  Dzieci gwiazd nie mogą nosić zwykłych imion. Mucha, Siedem czy Superman to pomysły na miarę Hollywood.

 • Chrzcimy dziecko

  Każdy przyszły rodzic z dużą niecierpliwością oczekuje mającej pojawić się na świecie pociechy. Po jej przyjściu na świat małego człowieka świeżo upieczona mama z tatą mają do załatwienia sporo spraw urzędowych. Jeśli już się z nimi uporają, planują chrzest swojego nowo narodzonego dziecka.

Dyskusje na temat: znaczenie imion dla dziecka
 • Re: Imię ma po… Beatlesach

  A ja szukałam imienia, które nie będzie mi się kojarzyć z głupimi koleżankami. Chciałam, żeby etymologia wyrażała coś pozytywnego i żeby imię nie ośmieszało dziecka. Moja córka ma na imię Paloma. A dla ciekawostki jedno ze staropolskich męskich imion brzmi SPYCIMIR - i jak wam się podoba - a znaczenie ma pozytywne Spycimir jest osobą poukładaną, zrównoważoną i skromną. Wierzy, że ludzie są

 • Re: Wybieramy imię dla dziecka

  Dla dziewczynek Genowefa sprawdzcie sobie znaczenie imion od wojka google on wszystko wie pozdrowka

 • ja pierwszy - nie żartuj

  prawdy, że imiona kształtują w pewnym stopniu osobowość, nasze charaktery. Że te ciepłe miłe, ładnie brzmiące dla uszu dziecka a później dorosłej osoby, częste słyszane słowo, działa stymulująco(...) ciężko to tak naprawde udowodnić, coś jednak w tym jest, warto poczytać sobie znaczenie imion, można się ździwić, że pewne cechy tak bardzo do Nas pasują :)) Więc pamiętajcie przyszli rodzice, nie