• Informacje na temat:

  szczepienia

 • Na temat uodporniania maluchów pojawia się wiele sprzecznych opinii. Postanowiliśmy wyjaśnić, które z nich są prawdziwe, a które to tylko wprowadzające w błąd pogłoski.

  Na temat uodporniania maluchów pojawia się wiele sprzecznych opinii. Postanowiliśmy wyjaśnić, które z nich są prawdziwe, a które to tylko wprowadzające w błąd pogłoski.
Artykuły na temat: szczepienia
 • Szczepmy dzieci

  Patogeny nie uznają granic państwowych. Polska graniczy z krajami np.: Ukrainą, w których wskaźnik zapadalności na gruźlicę jest wysoki - zatem wciąż stanowi ona zagrożenie dla polskiej populacji. Ochronę dają szczepienia.

 • Szczepienia działają!

  Szczepienia to nieidealny, ale najskuteczniejszy sposób zapobiegania wielu chorobom zakaźnym. Na to są liczne dowody: na świecie nie ma już na przykład ospy prawdziwej, a w Europie nie widać młodych osób po przechorowaniu polio. To nie wszystkie.

 • Szczepienia małego alergika

  Lekarz podejrzewa, że moja miesięczna córka jest uczulona na białko mleka krowiego. Hania wkrótce powinna rozpocząć szczepienia. Czy – jako dziecko alergiczne – może być szczepiona tak samo jak zdrowe maluchy?

 • Program szczepień przeciwko pneumokokom

  Powszechnym szczepieniem przeciwko pneumokokom objęto dotychczas w Kielcach 15 tys. dzieci w wieku do pierwszego roku życia. Średnio co roku szczepionych jest 1600 dzieci. Szczepienia finansowane są(...) trzecią mniej przypadków zapalenia płuc u seniorów. Szczepienia powodują pozytywne skutki zdrowotne nawet w grupie, która nie jest nimi objęta. - To pokazuje jak ważną rolę odgrywają szczepienia dla...

 • Altruizm a kwestia szczepień

  ..., czyli troska o innych, która skłania nas do szczepienia, może być dwojakiego rodzaju. "Może to być altruizm wąski, który obejmuje naszą najbliższe rodziny i przyjaciół, ale może to być także altruizm(...). Wyniki te pokrywają się z wnioskami płynącymi z kliku wcześniejszych publikacji naukowych, w których dowiedziono, że oba rodzaje altruizmu mogą wpływać na chęć uzyskania szczepienia, ale u różnych...

 • Szczepienia: coraz większy galimatias w głowach?

  Mity o szczepieniach trzymają się mocno. Z roku na rok rośnie liczba odmów szczepienia dzieci. Największe opory mają młode matki.

 • Jak pokonać strach przed szczepieniem?

  Proste sposoby na złagodzenie nieprzyjemności szczepienia u dziecka.

 • Szczepienia konieczne nie tylko w tropikach

  Szczepienia przydadzą się nie tylko osobom wyruszającym w tropikalne podróże. Również podróżując po Polsce, mogą okazać się przydatne. Szczepienia warto zaplanować nawet na kilka tygodni przed urlopem.

 • Szczepienia dla dorosłych, które warto zrobić

  Wiele z nas zwyczajnie się ich obawia lub… uważa za zbędne. Niesłusznie! Nasi eksperci wyjaśniają, dla kogo i kiedy szczepienia są naprawdę ważne.

 • 3 sposoby na strach przed szczepieniem

  Co zrobić, by maluszek mniej bał się szczepienia? Oto 3 sprawdzone sposoby.

Wideo na temat: szczepienia
Dyskusje na temat: szczepienia
 • Żadnych szczepień!!!

  Broń Panie Bożę!!! Od 40 lat leczę się wyłącznie ziołami i w największe epidemie choruję najkrócej. Góra 2 dni! Szczepienia i antybiotyki, to najwięksi nasi wrogowie!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Re: Czy szczepienie przeciw HPV jest bezpieczne?

  W USA zanotowano około 30 nagłych przypadków śmiertelnych tuż po zażyciu tej szczepionki. Warto tutaj zaznaczyć, że są to informacje oficjalne. Zaś polityka tego systemu jest taka, iż tylko 1% do 10% przypadków zgonów / powikłań jest oficjalnie odnotowywanych jako bezpośredni skutek szczepienia. A co z pozostałymi 90 - 99% zgonów i powikłań? To proste: nie są one oficjalnie kojarzone ze

 • Re: Zbijamy gorączkę

  Szczepienia szczepienia szczepienia!!!

 • Re: Czy szczepienie przeciw HPV jest bezpieczne?

  Te szczepienia są cholernie drogie. Sama także dostałam ulotkę od mojej doktorki, ale nie wiem czy się zdecyduję. Co prawda rozmawiałam z nią o ryzyku, ale te wypadki śmierci to pojedyncze wypadki i mogły się zdarzyć w wypadku każdej innej szczepionki.

 • Re: Szczepienia działają!

  na yutube prof. Dorota Maria Majewska dosadnie wyjaśnia co to znaczy szczepić i jakie konsekwencje ponoszą dzieci szczepione ....straszne....to jest mord w białych rękawiczkach ! a Państwo na to zezwala?

 • Re: Szczepicie czy nie szczepicie dzieci przeciwko grypie?

  zdrowa. Pochorowałam się latem przy 40st. upałach na anginę. Natomiast rodzina szwagierki nie uznaje szczepienia przeciwko grypie - w zimie są chorzy wszyscy z dwójką dzieci włącznie - non stop. Oczywiście nie dadzą sobie przegadać, że może warto spróbować szczepienia... Grypa to nie przeziębienie! Grypa to wirus!

 • Re: Szczepienia działają!

  Totalitarna polityka szczepień w Polsce: http://alexjones.pl/aj/aj-technologia-i-nauka/aj-medycyna/item/101406-totalitarna-polityka-szczepien-w-polsce

 • Re: Szczepicie czy nie szczepicie dzieci przeciwko grypie?

  zdrowa. Pochorowałam się latem przy 40st. upałach na anginę. Natomiast rodzina szwagierki nie uznaje szczepienia przeciwko grypie - w zimie są chorzy wszyscy z dwójką dzieci włącznie - non stop. Oczywiście nie dadzą sobie przegadać, że może warto spróbować szczepienia...