• Informacje na temat:

  szczepienia

 • Na temat uodporniania maluchów pojawia się wiele sprzecznych opinii. Postanowiliśmy wyjaśnić, które z nich są prawdziwe, a które to tylko wprowadzające w błąd pogłoski.

  Na temat uodporniania maluchów pojawia się wiele sprzecznych opinii. Postanowiliśmy wyjaśnić, które z nich są prawdziwe, a które to tylko wprowadzające w błąd pogłoski.
Artykuły na temat: szczepienia
 • Szczepmy dzieci

  Patogeny nie uznają granic państwowych. Polska graniczy z krajami np.: Ukrainą, w których wskaźnik zapadalności na gruźlicę jest wysoki - zatem wciąż stanowi ona zagrożenie dla polskiej populacji. Ochronę dają szczepienia.

 • Szczepienia działają!

  Szczepienia to nieidealny, ale najskuteczniejszy sposób zapobiegania wielu chorobom zakaźnym. Na to są liczne dowody: na świecie nie ma już na przykład ospy prawdziwej, a w Europie nie widać młodych osób po przechorowaniu polio. To nie wszystkie.

 • Szczepienie przecie grypie – warto?

  ...rozkręci się na dobre, czyli już teraz. Newralgiczny okres zaczyna się bowiem w listopadzie, a moment kulminacyjny osiąga pomiędzy styczniem a końcem marca. Koszt szczepienia to ok. 30-40 złotych. W ten...

 • Gdzie są obowiązkowe szczepienia?

  ...ochronnych w Polsce wskazał, że we Francji, w której obowiązkowe były szczepienia jedynie przeciw trzem chorobom zakaźnym (poliomyelitis oraz błonicy i tężcowi), od 2018 roku obowiązkowe stały się szczepienia przeciw jedenastu chorobom zakaźnym. Taka decyzja władz Francji była podyktowana niebezpiecznym wzrostem zachorowań na choroby zakaźne, przed którymi chronią szczepienia - przede wszystkim na odrę...

 • Zmiany w kalendarzu szczepień

  W Programie Szczepień Ochronnych na 2019 r. planowane są zmiany, dotyczą one m.in. terminu szczepienia na gruźlicę oraz podania drugiej dawki szczepionki przeciw odrze, śwince i różyczce – wynika z informacji przekazanych przez GIS.

 • Szczepienia małego alergika

  Lekarz podejrzewa, że moja miesięczna córka jest uczulona na białko mleka krowiego. Hania wkrótce powinna rozpocząć szczepienia. Czy – jako dziecko alergiczne – może być szczepiona tak samo jak zdrowe maluchy?

 • Program szczepień przeciwko pneumokokom

  Powszechnym szczepieniem przeciwko pneumokokom objęto dotychczas w Kielcach 15 tys. dzieci w wieku do pierwszego roku życia. Średnio co roku szczepionych jest 1600 dzieci. Szczepienia finansowane są(...) trzecią mniej przypadków zapalenia płuc u seniorów. Szczepienia powodują pozytywne skutki zdrowotne nawet w grupie, która nie jest nimi objęta. - To pokazuje jak ważną rolę odgrywają szczepienia dla...

 • Altruizm a kwestia szczepień

  ..., czyli troska o innych, która skłania nas do szczepienia, może być dwojakiego rodzaju. "Może to być altruizm wąski, który obejmuje naszą najbliższe rodziny i przyjaciół, ale może to być także altruizm(...). Wyniki te pokrywają się z wnioskami płynącymi z kliku wcześniejszych publikacji naukowych, w których dowiedziono, że oba rodzaje altruizmu mogą wpływać na chęć uzyskania szczepienia, ale u różnych...

 • Odra: ryzyko choroby a ryzyko szczepienia

  ...się wysypka. To klasyczny przebieg odry. Ryzyko odry vs ryzyko szczepienia Choroba ta może mieć też przebieg powikłany, tj. doprowadzić do innych chorób, a nawet - kalectwa. Dla przykładu(...) sugerują, że częstość ta jest prawdopodobnie wyższa. A jakie jest ryzyko szczepienia? Dzieci są szczepione przeciwko odrze szczepionką skojarzoną, która chroni także przeciwko różyczce i śwince (MMR...

 • Szczepienia: coraz większy galimatias w głowach?

  Mity o szczepieniach trzymają się mocno. Z roku na rok rośnie liczba odmów szczepienia dzieci. Największe opory mają młode matki.

Wideo na temat: szczepienia
Dyskusje na temat: szczepienia
 • Żadnych szczepień!!!

  Broń Panie Bożę!!! Od 40 lat leczę się wyłącznie ziołami i w największe epidemie choruję najkrócej. Góra 2 dni! Szczepienia i antybiotyki, to najwięksi nasi wrogowie!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Re: Unia chce zwalczać uchylanie się od szczepień

  A co z durem brzusznym i szkarlatyna? Nie ma na nie szczepień, a tendencja spadkowa zachorowań i śmiertelności spadła w tym samym czasie co odry i innych chorób na które teraz szczepimy.

 • Re: Czy szczepienie przeciw HPV jest bezpieczne?

  W USA zanotowano około 30 nagłych przypadków śmiertelnych tuż po zażyciu tej szczepionki. Warto tutaj zaznaczyć, że są to informacje oficjalne. Zaś polityka tego systemu jest taka, iż tylko 1% do 10% przypadków zgonów / powikłań jest oficjalnie odnotowywanych jako bezpośredni skutek szczepienia. A co z pozostałymi 90 - 99% zgonów i powikłań? To proste: nie są one oficjalnie kojarzone ze

 • Re: Polio. Po trzydziestu latach wraca straszliwa choroba

  Szczepienia sa potrzebne ale jestem zdecydowanym przeciwnikiem szczepienia na wszystko. Przesada nigdy nie byla dobra. Nigdy z wlasnej woli nie zaszczepie siebie ani dzieci na szczepienia przeciw grypie czy hpv.

 • Re: Czy szczepienie przeciw HPV jest bezpieczne?

  Te szczepienia są cholernie drogie. Sama także dostałam ulotkę od mojej doktorki, ale nie wiem czy się zdecyduję. Co prawda rozmawiałam z nią o ryzyku, ale te wypadki śmierci to pojedyncze wypadki i mogły się zdarzyć w wypadku każdej innej szczepionki.

 • Re: Gdzie są obowiązkowe szczepienia?

  Jeżeli są obowiązkowe szczepienia to dlaczego przed szczepieniem rodzice podpisują pisemną zgodę???

 • Re: Szczepicie czy nie szczepicie dzieci przeciwko grypie?

  zdrowa. Pochorowałam się latem przy 40st. upałach na anginę. Natomiast rodzina szwagierki nie uznaje szczepienia przeciwko grypie - w zimie są chorzy wszyscy z dwójką dzieci włącznie - non stop. Oczywiście nie dadzą sobie przegadać, że może warto spróbować szczepienia... Grypa to nie przeziębienie! Grypa to wirus!

 • Re: Szczepicie czy nie szczepicie dzieci przeciwko grypie?

  zdrowa. Pochorowałam się latem przy 40st. upałach na anginę. Natomiast rodzina szwagierki nie uznaje szczepienia przeciwko grypie - w zimie są chorzy wszyscy z dwójką dzieci włącznie - non stop. Oczywiście nie dadzą sobie przegadać, że może warto spróbować szczepienia...

 • Re: Zbijamy gorączkę

  Szczepienia szczepienia szczepienia!!!