• Informacje na temat:

  szczepienia

 • Na temat uodporniania maluchów pojawia się wiele sprzecznych opinii. Postanowiliśmy wyjaśnić, które z nich są prawdziwe, a które to tylko wprowadzające w błąd pogłoski.

  Na temat uodporniania maluchów pojawia się wiele sprzecznych opinii. Postanowiliśmy wyjaśnić, które z nich są prawdziwe, a które to tylko wprowadzające w błąd pogłoski.
Artykuły na temat: szczepienia
 • Szczepmy dzieci

  Patogeny nie uznają granic państwowych. Polska graniczy z krajami np.: Ukrainą, w których wskaźnik zapadalności na gruźlicę jest wysoki - zatem wciąż stanowi ona zagrożenie dla polskiej populacji. Ochronę dają szczepienia.

 • Szczepienia działają!

  Szczepienia to nieidealny, ale najskuteczniejszy sposób zapobiegania wielu chorobom zakaźnym. Na to są liczne dowody: na świecie nie ma już na przykład ospy prawdziwej, a w Europie nie widać młodych osób po przechorowaniu polio. To nie wszystkie.

 • Szczepienia małego alergika

  Lekarz podejrzewa, że moja miesięczna córka jest uczulona na białko mleka krowiego. Hania wkrótce powinna rozpocząć szczepienia. Czy – jako dziecko alergiczne – może być szczepiona tak samo jak zdrowe maluchy?

 • Program szczepień przeciwko pneumokokom

  Powszechnym szczepieniem przeciwko pneumokokom objęto dotychczas w Kielcach 15 tys. dzieci w wieku do pierwszego roku życia. Średnio co roku szczepionych jest 1600 dzieci. Szczepienia finansowane są(...) trzecią mniej przypadków zapalenia płuc u seniorów. Szczepienia powodują pozytywne skutki zdrowotne nawet w grupie, która nie jest nimi objęta. - To pokazuje jak ważną rolę odgrywają szczepienia dla...

 • Altruizm a kwestia szczepień

  ..., czyli troska o innych, która skłania nas do szczepienia, może być dwojakiego rodzaju. "Może to być altruizm wąski, który obejmuje naszą najbliższe rodziny i przyjaciół, ale może to być także altruizm(...). Wyniki te pokrywają się z wnioskami płynącymi z kliku wcześniejszych publikacji naukowych, w których dowiedziono, że oba rodzaje altruizmu mogą wpływać na chęć uzyskania szczepienia, ale u różnych...

 • Jak pokonać strach przed szczepieniem?

  Proste sposoby na złagodzenie nieprzyjemności szczepienia u dziecka.

 • Szczepienia konieczne nie tylko w tropikach

  Szczepienia przydadzą się nie tylko osobom wyruszającym w tropikalne podróże. Również podróżując po Polsce, mogą okazać się przydatne. Szczepienia warto zaplanować nawet na kilka tygodni przed urlopem.

 • Szczepienia dla dorosłych, które warto zrobić

  Wiele z nas zwyczajnie się ich obawia lub… uważa za zbędne. Niesłusznie! Nasi eksperci wyjaśniają, dla kogo i kiedy szczepienia są naprawdę ważne.

 • 3 sposoby na strach przed szczepieniem

  Co zrobić, by maluszek mniej bał się szczepienia? Oto 3 sprawdzone sposoby.

 • Kąpiel po szczepieniu

  Nie. Generalnie nie ma przeciwwskazań do kąpieli zaszczepionego malca. Jedynym wyjątkiem jest szczepionka przeciw gruźlicy. Mniej więcej po 10-14 dniach od szczepienia w miejscu wkłucia powstaje sączący się pęcherzyk, a następnie blizna. Póki zmiana się nie wygoi, czyli przez około 1-2 tygodnie, trzeba dbać, by niepotrzebnie jej nie moczyć. Można oczywiście myć malucha, ale należy uważać...

Wideo na temat: szczepienia
Dyskusje na temat: szczepienia
 • Przymusowe szczepienia dzieci

  Ostatnio usłyszałam od koleżanki, że jej zdaniem przymusowe szczepienia to głupota i ona i tak nie ma zamiaru szczepić swojej pociechy. Ja się tak tylko zastanawiam dlaczego robi to własnemu dziecku i nie dziwie się, że szczepienia są przymusowe. Czy WY jesteście za przymusowymi szczepieniami?

 • Re: Szczepienia działają!

  na yutube prof. Dorota Maria Majewska dosadnie wyjaśnia co to znaczy szczepić i jakie konsekwencje ponoszą dzieci szczepione ....straszne....to jest mord w białych rękawiczkach ! a Państwo na to zezwala?

 • Re: Przymusowe szczepienia dzieci

  Uważam, że przymusowe szczepienia to bardzo dobry pomysł

 • Re: Szczepienia działają!

  Totalitarna polityka szczepień w Polsce: http://alexjones.pl/aj/aj-technologia-i-nauka/aj-medycyna/item/101406-totalitarna-polityka-szczepien-w-polsce

 • Re: Przymusowe szczepienia dzieci

  Przymus szczepień to idiotyzm, to rodzice muszą sami decydować czy zaszczepia swoje dziecko czy nie. Ja swoje bym zaszczepił ale o innych dzieciach nie może decydować nikt inny tylko ich rodzice

 • Re: Przymusowe szczepienia dzieci

  Dzień dobry...............dobre sobie słyszałeś a może też .......że krowy latają;;;;;;;; bo i tu takie bzdury się czyta popatrz na starsze pokolenie wszyscy szczepieni i do dziś zdrowi oj ten net to kit wciska jakich mało;;;;;;;;;;;;;; a ludziska wierzą we wszystko zamiast sugerować się radami babć i matek......................wiedzma

 • Re: Szczepienia działają!

  Byłam szczepiona na różyczke i co zaszłam w ciąże i okazało sie że nie jestem odporna bo od szczepienia mineło więcej niz 10 lat!!! po co się szczepić??

 • Re: Czy szczepienie dziecka jest bezpieczne?

  Jak byłem dzieckiem to szczepienia były obowiązkowe. Najpierw szczepiono mnie w przedszkolu, a potem w szkole podstawowej. I nikt od tego nie umarł, a ludzie byli zdrowsi niż obecne młode pokolenie. Oczywiście ze trzeba szczepić. A co do rozwiązłości w konsekwencji szczepień to jakaś bzdura na resorach. Poza tym co rozumiesz pod pojęciem "rozwiązłości"?

 • Re: Szczepienia działają!

  Szczepionkowy terror w Polsce. Zobacz kto i jak decyduje o szczepieniach dla dzieci... http://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/5416-szczepionkowy-terror-w-polsce-zobacz-kto-i-jak-decyduje-o-szczepieniach-dla-dzieci-nasz-wywiad-z-biotechnologiem-matylda-szalaty