• Informacje na temat:

  probiotyk jak leczyć

Artykuły na temat: probiotyk jak leczyć
 • Leczymy salmonellozę

  Na tę chorobę zakaźną dzieci narażone są szczególnie. Sprawdź, jak chronić malucha przed niebezpieczną chorobą i co należy robić, jeśli dojdzie do zakażenia.

 • ​Infekcje intymne - jak je rozpoznać i leczyć?

  Wiele kobiet, co jakiś czas odczuwa dolegliwości ze strony okolic intymnych. Choć nie zawsze zwiastują poważną chorobę, warto wiedzieć w jaki sposób rozpoznać infekcję i podjąć odpowiednie działania, jeszcze zanim skonsultujesz się z lekarzem.

 • Co to jest SIBO i jak je leczyć?

  Zespół rozrostu bakteryjnego, czyli znaczne zwiększenie się w jelicie cienkim liczby bakterii ze szczepów charakterystycznych dla jelita grubego, to choroba zwana SIBO. Objawy tego schorzenia to przede wszystkim przewlekłe biegunki. Skąd bierze się SIBO i jak się z tej przykrej choroby wyleczyć?

 • Leczymy biegunkę wirusową

  Jest jedną z częstszych infekcji układu pokarmowego u maluchów. Podpowiadamy, jak leczyć i pielęgnować chorego maluszka, by uchronić go przed odwodnieniem.

 • Leczymy zapalenie ucha

  Niemowlęta i małe dzieci często miewają infekcje ucha środkowego. Problem ten dotyczy nawet co drugiego malca poniżej 3. roku życia. Podpowiadamy, w jaki sposób można rozpoznać i wyleczyć chorobę.

 • Jak leczyć letnią anginę

  ...). Chociaż angina na ogół nie jest groźna, bywa dokuczliwa, a niewłaściwie leczona, może prowadzić do bardzo poważnych powikłań. Dlatego warto wiedzieć, jakie są jej symptomy i jak należy pielęgnować(...) antybiotyku podawaj mu probiotyki, np. Dicoflor, Acidolac, Dierol, Enteromax. Dzięki nim układ pokarmowy chorego maluszka będzie chroniony i smyk uniknie biegunki. ● Ważne jest, by dziecko się nie...

 • Leczymy biegunkę rotawirusową

  Najbardziej niebezpieczna jest u niemowląt poniżej 6. miesiąca życia. Sprawdź, jak sobie z nią radzić.

 • Probiotyki kontra uczulenie

  Alergia pokarmowa u niemowląt często zmienia się później w poważniejsze choroby alergiczne. Jak tego uniknąć? Odpowiada nasz ekspert.

 • Biegunka - ostra lub przewlekła. Jak leczyć?

  ...w chorobie wrzodowej. A także leki na nadciśnienie i przeciwzapalne. Jeśli biegunka występuje pod wpływem antybiotyku, który narusza florę bakteryjną jelit, pomogą probiotyki (tzw. „dobre bakterie(...) biegunek. Gdy się je opanuje, dolegliwości ustępują. Biegunka przewlekła Nie jest tak burzliwa jak ostra, ale za to ciągnie się tygodniami lub jeszcze dłużej. Czasem w luźnym stolcu pojawia się...

 • Biegunkę u dziecka wylecz probiotykiem

  ...mechanizmów patofizjologicznych tej postaci biegunki są ilościowe i jakościowe zmiany flory bakteryjnej przewodu pokarmowego powstałej pod wpływem leków przeciwdrobnoustrojowych. Enterol - probiotyk(...) stosowania antybiotyków. Dlatego tak istotna jest profilaktyka, a zatem najlepiej będzie, jeśli zapobiegniesz wystąpieniu skutków ubocznych antybiotykoterapii. Przyjmujac probiotyk od pierwszego dnia...

Dyskusje na temat: probiotyk jak leczyć
 • Re: Jak leczyć przeziębienie alergika?

  Ja również lubię ten probiotyk i często z niego korzystam. Lubie takie rozwiązania, ponieważ wspomagają skutecznie organizm i odporność.

 • Re: Biegunka - ostra lub przewlekła. Jak leczyć?

  Najlepiej jak wiemy co jest przyczyną biegunki. Jeśli to zwykła infekcja, wystarczy dobry probiotyk, typu acidolac, który przywrócić dobrą florę bakteryjną jelit. Do tego elektrolity i leciutka dieta. Jeśli biegunka się utrzymuje, lub towarzyszy jej gorączka trzeba włączyć inne leki plus skonsultować się z lekarzem. W pierwszej fazie biegunki nie powinno się stopować, organizm musi pozbyć się

 • Re: Infekcje intymne - jak leczyć?

  Probiotyk nie zadziała az tak skutecznie jak właśnie kapsułki z srebrem Hexatiab dlatego na pewno warto przy tego typu problemach własnie zadziałać konkretnym srodkiem.

 • Re: Infekcje intymne - jak leczyć?

  Przy swędzeniu lub pieczeniu okolic intymnych pomaga mi podmywanie się tantum rosa i założenie na noc invagu. Wystarczy jedna globulka i rano dyskomfort znika, probiotyk stosuje również profilaktycznie po okresie, ponieważ wtedy mikroflora pochwy jest uboga co sprzyja infekcjom intymnym.

 • Re: Infekcje intymne. Sprawdź, jak je rozpoznać i leczyć

  Najlepiej jest chronić się przed infekcjami dbając o to, żeby mieć właściwą florę bakteryjną pochwy. Pomaga mi w tym probiotyk lacibios femina, który zawiera dwa szczepy bakterii idealnie dopasowane do flory bakteryjnej Polek

 • Re: Grzybice skóry - jakie są ich przyczyny i jak sobie z nimi radzić?

  Leczyć grzybicę trzeba kompleksowo. Naturalnym środkiem przeciwgrzybiczym jest propolis, zwany też "kitem pszczelim". Należy go rozpuścić w roztworze spirytusu, poczekać miesiąc, codziennie(...) mięso z warzywami. Pomaga również probiotyk, który odnowi florę bakteryjną jelita.

 • Re: Infekcje intymne. Sprawdź, jak je rozpoznać i leczyć

  przygotowując się do ciąży stosowałam nie tylko kwas foliowy ale także provag doustny probiotyk, skutecznie uzupełniłam nim florę bakteryjną pochwy dlatego teraz jestem w 6 miesiącu i nic mi nie dolega mimo iż chodzę na basen, lepiej zabezpieczyć się przed infekcją