• Informacje na temat:

  ospa wietrzna jak leczyć

Artykuły na temat: ospa wietrzna jak leczyć
 • Ospa wietrzna

  To jedna z najczęstszych dziecięcych chorób zakaźnych. "Mam dziecko" radzi, jak leczyć i pielęgnować brzdąca, by szybko wyzdrowiał, a na jego skórze nie pozostały szpecące ślady.

 • Leczymy ospę wietrzną

  Czy wiesz, jak według najnowszych zaleceń postępować z maluchem chorym na wiatrówkę? Jeśli nie, koniecznie sprawdź, co radzi nasz ekspert. W ostatnich tygodniach notuje się coraz więcej przypadków tej choroby.

 • Ospa wietrzna

  To jedna z najczęstszych dziecięcych chorób zakaźnych. "Mam dziecko" radzi, jak leczyć i pielęgnować brzdąca, by szybko wyzdrowiał, a na jego skórze nie pozostały szpecące ślady.

 • Ospa jak ją leczyć?

  Choć chorobę powszechnie uważa się za łagodną, może wywołać poważne komplikacje. Nasz ekspert podpowiada, jak postępować z chorym malcem, by ich uniknąć.

 • Epidemia w żłobkach i przedszkolach. Chorobę można pomylić z ospą

  ...​Jesień to czas, gdy w żłobkach i przedszkolach rozpoczyna się sezon na różnorodne infekcje wirusowe. Jedną z najpowszechniejszych jest choroba bostońska, zwana bostonką. Ze względu na występującą przy niej wysypkę jest często mylona z ospą wietrzną. Jak zatem rozpoznać i leczyć bostonkę?

 • Jak chronić płuca?

  ...jak odra, różyczka czy ospa wietrzna. Typowe objawy zapalenia płuc to kaszel, ból w klatce piersiowej i utrudnione oddychanie. Do tego często dochodzą objawy typowe dla przeziębienia lub nawet grypy(...) osoby starsze. Jak się leczy zapalenie płuc? Leczenie zapalenia płuc najczęściej polega na stosowaniu odpowiedniej kuracji antybiotykowej. Lekarze często zalecają też okłady na klatkę piersiową...

 • Dziecięce choroby pod kontrolą

  Typowe przypadłości u malucha jak biegunka rotawirusowa, gorączka trzydniowa czy ospa zwykle pojawiają się niespodziewanie. Poznaj ich charakterystyczne objawy, bo dzięki wczesnej interwencji oraz szybkiemu rozpoczęciu leczenia brzdąc nie tylko szybciej wróci do zdrowia, ale też uniknie niebezpiecznych powikłań.

 • Co to za wysypka? Pediatra wyjaśnia

  ...​Smyk ma na ciele krostki? Sprawdź, jak odróżnić zwykłe podrażnienie od groźnej choroby zakaźnej.

 • Zapalenie ucha środkowego - częsta choroba wieku dziecięcego

  ...w budowie podniebienia, przerost migdałków, niedrożność trąbki słuchowej, przewlekłe zapalenie zatok, płonica, odra czy ospa wietrzna. W większości przypadków do ostrego zapalenia ucha środkowego(...), ropnia, zakrzepów i zakażenia całego organizmu. Jak leczyć? Zapalenie ucha jest schorzeniem wymagającym natychmiastowej interwencji lekarza, gdyż nieleczone może przyczynić się do wystąpienia...

 • Prawda i mity o ospie

  ...i sposobów jej leczenia krąży wiele sprzecznych opinii. Wraz z naszym ekspertem, dr Barbarą Gierowską-Bogusz, pediatrą z Instytutu Matki i Dziecka, postanowiliśmy je zweryfikować. Ospa wietrzna to częsta i groźna choroba, która może powodować powikłania Prawda. Ospa wietrzna (zwana też wiatrówką) jest częstą chorobą zakaźną, występującą głównie w wieku dziecięcym. Wywołuje ją wirus ospy...