• Informacje na temat:

  odzwyczajanie

Artykuły na temat: odzwyczajanie
 • Odzwyczajamy malca od spania z rodzicami

  Początkowo spaliście z dzieckiem, bo często budziło się w nocy. Teraz smyk podrósł i jest wam ciasno we troje? Radzimy, jak to zmienić.

 • Pożegnanie z pieluchą nie musi być stresujące

  Większość rodziców z obawą myśli o etapie odzwyczajania dziecka od pieluszki. Nie wiedzą, kiedy dziecko jest gotowe. Z założenia martwią się, że przegapią właściwy moment. Czasem odkładają tę sprawę na później, licząc, że „wszystko samo się ułoży”.

 • Możesz łatwo oduczyć malca...

  ...łóżeczku i potrzymaj go za rączkę. Nie róbcie nic na siłę! Czasem mimo dobrych chęci powinnaś odpuścić sobie odzwyczajanie dziecka od jego nawyków. Wstrzymaj się z wprowadzaniem zmian, gdy: ● maluszek...

 • Używanie smoczka a rozwój mowy u dziecka

  ...odzwyczajać szkraba wtedy, gdy nie towarzyszą temu inne poważne zmiany w jego życiu (np.: odzwyczajanie od piersi albo butelki, choroba, powrót mamy do pracy itp.). Jeśli dziecko korzysta ze smoka...

 • W spirali prezentów

  Badania University of Missouri oraz University of Illinois pokazują, że dzieci, które otrzymują wiele prezentów, nabierają przekonania, że sukces życiowy definiuje jakość i liczba dóbr materialnych, a za życiowy cel wybierają ich nabywanie. Warto o tym pamiętać przy okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

 • Jak wybrać smoczek dla dziecka?

  Najlepiej, gdyby maluch w ogóle nie ssał smoczka, ze względu na ryzyko rozwoju wady zgryzu. A jeśli już smoczek ma, zadbajmy o to, by był odpowiedni i jak najmniej szkodliwy dla zdrowia bobasa.

 • Słodycze - złudna osłoda smutku

  - Po słodycze sięgamy najczęściej pod wpływem emocji, dla poprawy nastroju lub w wyniku nieprawidłowych proporcji składników w diecie - wyjaśnia dietetyk Iwona Kibil. Dodaje, że w zdrowej diecie może być coś słodkiego. Pod warunkiem, że przygotujemy to sami.

 • Używanie smoczka a rozwój mowy u dziecka

  ...odzwyczajać szkraba wtedy, gdy nie towarzyszą temu inne poważne zmiany w jego życiu (np.: odzwyczajanie od piersi albo butelki, choroba, powrót mamy do pracy itp.). Jeśli dziecko korzysta ze smoka...

 • 5 najpopularniejszych nieprawdziwych opinii na temat botoksu

  Botoks wywołuje emocje. Obwinia się go za wiele potknięć medycyny estetycznej, a na jego temat krąży wiele mitów. Jednocześnie jest najczęściej wykonywanym zabiegiem na świecie! Lekarz dermatolog i ekspert medycyny estetycznej, dr Agnieszka Bliżanowska dementuje plotki na temat botoksu.

 • Katarzyna Bosacka na diecie pudełkowej za... 6 zł dziennie

  Katarzyna Bosacka przez dwa miesiące na wizji - a potem już do końca życia - sama sobie będzie przygotowywała dietę pudełkową. W menu m.in. kasze, warzywa, owoce, ryby i jajka. Dzienny koszt to ok. 6 zł. - Ćwiczenia dopiero w trzecim tygodniu - mówi Bosacka.

Dyskusje na temat: odzwyczajanie
 • Re: Odzwyczajanie dziecka od piersi

  Moja droga, ja mam 50 lat a tęsknię za cycem. Jak się utulę, to śpię. Bez cyca to i tabletki nasenne niewiele pomagają. Ludzie tak już mają we krwi, że cyc to najlepszy sposób na uspokojenie.

 • Re: 3 sposoby na oduczenie nocnego karmienia

  Tak głupiego artykułu, to jeszcze na tym portalu nie czytałam - małe dziecko tak szybko rośnie, że normalną rzeczą jest, że może budzić się z głodu, na początku częściej, później coraz rzadziej, aż w końcu przestanie. Jeśli dziecko zdrowo się rozwija, nie ma nadwagi, to widać zwyczajnie tego potrzebuje. Odzwyczajanie dziecka od jedzenia wtedy, kiedy ono ma ochotę, to pierwszy wielki błąd