• Informacje na temat:

  objawy autyzmu

Artykuły na temat: objawy autyzmu
 • Jakie są objawy autyzmu?

  Brak mowy, nienawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, niekomunikowanie potrzeb - między innymi takie mogą być symptomy autyzmu.

 • Kiedy widać pierwsze objawy

  Nieprawidłowe połączenia nerwowe związane z późniejszym rozwojem autyzmu można wykryć w mózgach półrocznych dzieci – wynika z badania opublikowanego na łamach „Biological Psychiatry”.

 • Nie bądź zielony w temacie autyzmu

  Kwiecień to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Świętuj go z nami: świeć, edukuj i wspieraj. Każda z tych aktywności jest ważna i każda z nich poprawi jakość życia osób dotkniętych autyzmem.

 • 2 kwietnia: Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

  ...umysłu, w tym zdolności komunikowania się z innymi ludźmi i budowania relacji z otoczeniem. Do autyzmu można odnieść całe spektrum zaburzeń. Objawy autyzmu wahają się od łagodnych do ciężkich zaburzeń w zakresie społecznych zachowań i zdolności komunikacyjnych osoby.   Jakie są cechy charakterystyczne osoby cierpiącej na autyzm? Przykładowe objawy autyzmu: zaburzenia zachowań...

 • Brokuły dobre na autyzm

  Substancja występująca w kiełkach brokułów może pomóc w łagodzeniu objawów autyzmu.

 • Jak rozpoznać autyzm?

  ...satysfakcjonujące życie. Jakie sygnały w zachowaniu dziecka mogą wskazywać na autyzm i co należy robić, aby zweryfikować swoje podejrzenia? Tego dowiecie się z naszego artykułu. Fundamentalne i stałe objawy autyzmu są dokładnie opisane w kategoriach diagnostycznych ICD - 10. Poniżej przedstawiamy trzy obszary deficytów, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Zaburzenia relacji społecznych Zaburzenie...

 • Oczy otwarte na autyzm

  ...się, że w Europie problem ten dotyczy 5 milionów ludzi, natomiast w Polsce żyje ok. 40 tys. osób z rozpoznanymi różnymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu.   Rozpoznać zaburzenie   W Polsce w dalszym ciągu poziom wiedzy dotyczącej autyzmu jest niski, a samo zaburzenie bywa błędnie postrzegane przez społeczeństwo. - Dlatego też tak ważne są między innymi kampanie społeczne, konferencje...

 • Aby starczyło sił

  Trudności w funkcjonowaniu społecznym, komunikowaniu się, sztywne i nietypowe wzorce aktywności, zachowania i zainteresowań, deficyty w zakresie wyrażania i współodczuwania emocji, ograniczona zdolność tworzenia relacji i więzi z innymi ludźmi – to często obserwowane objawy i cechy u dzieci z diagnozą autyzmu.

 • Ten dziwny, obcy świat...

  Jak rozpoznać autyzm? Współcześnie nie mówimy już o autyzmie, a raczej o "zaburzeniach ze spektrum autyzmu". Dotknięte nimi osoby mają przede wszystkim ogromne trudności w komunikacji z otoczeniem i nawiązywaniu więzi społecznych. Wykazują też ograniczone zainteresowania i powtarzalne, schematyczne zachowania. Objawy zwykle można zaobserwować już we wczesnym dzieciństwie (w pierwszych dwóch...

 • Nie Rain Man i nie geniusz

  Wciąż też nie wiemy, ile mamy dorosłych osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, jak ogromna jest to grupa. Prawdopodobnie jest znacznie większa niż myślimy, bo wiele przypadków może być niezdiagnozowanych - mówi Joanna Grochowska, psycholog, terapeutka, wiceprezes Zarządu Fundacji SYNAPSIS.

Dyskusje na temat: objawy autyzmu
 • Re: agresywny syn

  , że nie tylko dziecko ale cała rodzina potrzebuje pomocy. 2) Sama agresja to stanowczo za mało, żeby zdiagnozować autyzm, autyzm daje przede wszystkim objawy w sferze funkcjonowania społecznego(...) była próba diagnozy autyzmu na podstawie tak nikłych danych.

 • Re: Eksplozja autyzmu?

  Nam nikt nie powiedział, że gorączki i wysypki małego mamy traktować jako NOP. Leczyłam jak infekcje. Dziś porównałam daty wizyt lekarskich i objawy i 100 % NOP. Ale po 5 latach co można zrobić? NIC.

 • Re: Kiedy widać pierwsze objawy

  ODRA lepsza od NIEULECZALNEGO AUTYZMU???? Ty normalny jesteś??? MASAKRA...

 • Re: Kiedy widać pierwsze objawy

  powiązanie autyzmu i innych choróbsk ze świńskimi szczepionkami jest wielokrotnie potwierdzone

 • Re: Kiedy widać pierwsze objawy

  Lepszy jest jeden przypadek autyzmu niż milion ludzi chorujących na coś, na co nie ma leku

 • Re: Kiedy widać pierwsze objawy

  "Nieprawidłowe połączenia nerwowe związane z późniejszym rozwojem autyzmu można wykryć w mózgach półrocznych dzieci " No właśnie....ale PIERWSZE SZCZEPIONKA PODAWANA JEST TUZ PO URODZENIU!

 • Re: Jak uwolnić się od stereotypów związanych z autyzmem?

  stosowano kryteria znacznie poluzowane (i w ten sposób jako autyzm kwalifikowano znacznie słabsze objawy, których by nigdy nie zakwalifikowano jako autyzmu wg tych pierwotnych surowych kryteriów Kannera(...)Nie żadna "fala autyzmu", tylko poluzowanie kryteriów diagnostycznych. Jak były badania w latach 60-tych w Anglii, to do diagnozy używano tych ścisłych i surowych kryteriów, które ustalił Leo Kanner

 • Re: Jakie są objawy autyzmu i czy da się z niego wyleczyć?

  W przypadku autyzmu u dzieci kluczowe jest to, aby został on zdiagnozowany jak najszybciej, wówczas będzie można wspierać malucha w rozwoju, aby w dorosłym życiu żyło mu się lepiej. W Psychomedic diagnozują nawet bardzo małe dzieci, jak i dorosłych, także jeżeli macie podejrzenia, to warto się z nimi skontaktować (22 253 88 88).

 • Re: Jakie są objawy autyzmu i czy da się z niego wyleczyć?

  przestańcie szczepić to i autyzm zniknie....

 • Re: Jakie są objawy autyzmu i czy da się z niego wyleczyć?

  Autyzm to nie choroba tylko jak każdy charakter!!!!!