• Informacje na temat:

  nordic walking

Artykuły na temat: nordic walking
 • Trening nordic walking w czterech krokach

  Dołącz do 3 mln Polaków, którzy uprawiają nordic walking i maszeruj po zdrowie! Akademia Zdrowia Santandera i Justyna Kowalczyk podpowiadają co zrobić, by pierwsze kroki z kijkami postawić prawidłowo.

 • 7 najpiękniejszych tras nordic walking w Polsce

  Wczesna jesień – to idealny czas na spacery, zwiedzanie i poprawę kondycji fizycznej. Przyjemne z pożytecznym pozwala połączyć nordic walking. Chodząc z kijkami pobudzisz wszystkie partie mięśni i szybko spalisz kalorie. Przy okazji możesz poznać najbardziej malownicze zakątki Polski. Akademia Zdrowia Santandera przedstawia siedem wyjątkowych tras do nordic walking.

 • Nie szukaj wymówek, zacznij ćwiczyć Nordic Walking

  Uprawianie sportu może być świetną okazją do wyjścia z domu i nawiązania nowych kontaktów towarzyskich. A przede wszystkim do poprawy kondycji fizycznej, wyglądu i samopoczucia. Niski koszt, minimalne ryzyko kontuzji, szybkie spalanie kalorii oraz spowolnienie procesów starzenia – to wszystko czyni nordic walking sportem idealnym dla seniorów.

 • Zwiedzaj Polskę z kijkami – najciekawsze trasy nordic walking w Polsce Północnej

  Nadeszła wiosna, więc czas wyciągnąć z szafy sportowe ubrania i… ruszyć na spacer. Najlepiej z kijami do nordic walking. Wiosenne słońce i coraz wyższe temperatury zachęcają, by połączyć prozdrowotne marsze ze zwiedzaniem bliższej i dalszej okolicy. Mamy w Polsce coraz większą liczbę atrakcyjnych turystycznie tras, również tych przystosowanych do uprawiania tego coraz bardziej popularnego sportu.

 • Zdrowotny trening nordic walking w ciąży

  Nordic walking (NW) definiowany jest jako marsz rekreacyjny z użyciem specjalnie dopasowanych kijków. Jest naturalną techniką marszu, wykorzystującą dodatkowo odepchnięcie się od podłoża za pomocą specjalnie zbudowanych i dobranych kijków. Umiejętne ich wykorzystanie pobudza aż 90% mięśni w ciele ćwiczącego. Okazuje się też, że nordic walking może znakomicie wpływać na kondycję i samopoczucie...

 • Nordic walking. Jak prawidłowo ćwiczyć?

  Paulina Ruta ze Stowarzyszenia Nordic Walking omówiła zasady prawidłowego treningu. Jak powinniśmy chodzić? - Ważny jest płaski, wydłużony krok. Ważne, żeby ruch zaczynał się od pięty potem cała stopa i dopiero palce - wyjaśniła w "Studiu Active" Ruta. Jak długo powinien trwać trening?

 • Nordic Walking. Jak rozpocząć spacer z kijkami po zdrowie

  Nordic Walking to propozycja dla każdego, bez względu na kondycję i wiek. Może spacerować cała rodzina. Aby marsz spełnił swoje zadanie, ale też sprawiał przyjemność, trzeba dobrze dla każdego(...) podłoża lub podpieranie się nimi. Aby nauczyć się prawidłowo ich używać, najlepiej zacząć swoją przygodę z Nordic Walking od lekcji z instruktorem. By opanować prawidłową technikę chodzenia, wystarczy...

 • Dlaczego warto chodzić z kijami Nordic Walking

  Możesz spalić więcej kalorii niż podczas zwykłego marszu Zależy ci, aby jak najszybciej stracić nadmiar kilogramów, ale nie lubisz się głodzić. Marsz z kijami Nordic Walking to sprawdzony(...) ładnego, sportowego wyglądu. Wzmocnisz mięśnie kręgosłupa i zmniejszysz bóle pleców Dokucza ci odcinek lędźwiowy kręgosłupa i bolą plecy. Unikasz ruchu, by nie sprowokować bólu. To błąd. Nordic Walking...

 • Nordic walking - sport dla każdego

  Nordic walking to marsz ze specjalnie zaprojektowanymi kijami. To naturalna aktywność ruchowa angażująca dolne kończyny, obręcz barkową i ramiona. Jest bardzo młodą dyscypliną sportu, ale posiada już spore rzesze zwolenników.

 • Nordic Walking - bezpieczna rehabilitacja

  Pierwszy w Polsce pilotażowy program rehabilitacji kardiologicznej powstał w Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Ponad 20 pacjentów z poważnymi schorzeniami, u których wyczerpano możliwość polepszenia komfortu życia za pomocą dostępnych technologii, ćwiczy m.in. Nordic Walking pod okiem specjalistów.

Wideo na temat: nordic walking
 • Jak prawidłowo trenować nordic walking?

  Paulina Ruta ze Stowarzyszenia Nordic Walking omówiła zasady prawidłowego treningu. Jak powinniśmy chodzić? - Ważny jest płaski, wydłużony krok. Ważne, żeby ruch zaczynał się od pięty potem cała stopa i dopiero palce - wyjaśniła w "Studiu Active" Ruta. Jak długo powinien trwać trening? (źródło: Studio Active / TVN Meteo Active)

 • Z jakich elementów składa się prawidłowy kij do nordic walking?

  Paulina Ruta ze Stowarzyszenia Nordic Walking omówiła zasady prawidłowego treningu. Jak powinniśmy chodzić? - Ważny jest płaski, wydłużony krok. Ważne, żeby ruch zaczynał się od pięty potem cała stopa i dopiero palce - wyjaśniła w "Studiu Active" Ruta. Jak długo powinien trwać trening? (źródło: Studio Active / TVN Meteo Active)

Przepisy na temat: nordic walking
 • Przewodnik po przekąskach dla aktywnych

  ...zajmujemy się na co dzień. Orzechy dla spacerowiczów Lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, często wspólnie ze znajomymi wybierasz się na długie spacery, wędrówki po górach, czy nordic walking...

Dyskusje na temat: nordic walking
 • Re: A gdyby jeść i się niczym nie przejmować? :)

  tez mam słabosc do słodyczy:))))ale staram sie je "spalaC" systematycznie sport uprawiając:))) Mój sport, to bieg do pracy;-) A tak poważnie to chodzę (po naszemu) na kijki, czyli (nordic walking);-))

 • Re: A gdyby jeść i się niczym nie przejmować? :)

  tez mam słabosc do słodyczy:))))ale staram sie je "spalaC" systematycznie sport uprawiając:))) Mój sport, to bieg do pracy;-) A tak poważnie to chodzę (po naszemu) na kijki, czyli (nordic walking);-)) no i swietnie:))) Tak trzymaj:)))Bardzo popularny sport teraz:)))

 • Re: Trening nordic walking w czterech krokach

  Rozgrzewka zrobiona, biore moje kije Nordic Walking od Spoeky i ruszam na podbój świata! Fajnie, że są świetnie wyważone bo mi się wygodnie z nimi chodzi:)

 • Re: Jaki sport pomaga schudnąć?

  nordic walking, tanio, miło, na swiezym powietrzu a nie w sali ze spoconymi mięśniakami , 6 kilogramów w dół po 2 miesiącach co drugi dzień intensywny spacer ok 1,5 godziny, ale za to bez zmiany diety, nawet czekoladka mi się trafiała i lody raz czasem

 • Re: Nie szukaj wymówek, zacznij ćwiczyć Nordic Walking

  Moja babcia w końcu wróciła do nordic walking - po operacji biodra miała długą rehabilitacje, która na początku nie szła najlepiej. Nie miała apetytu i przez to mało jadła, co skutkowało tym, że nie miała sił do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Pomogło uzupełnianie jej diety Nutramilem - pije go 2 razy dziennie i dzięki temu jej organizm prawidłowo się regeneruje

 • Re: A gdyby jeść i się niczym nie przejmować? :)

  Mój sport, to bieg do pracy;-) A tak poważnie to chodzę (po naszemu) na kijki, czyli (nordic walking);-)) no i swietnie:))) Tak trzymaj:)))Bardzo popularny sport teraz:))) Ten rodzaj sportu mi odpowiada, bo biegać nie lubię, a taki szybki marsz jest super ;-)) A cha i jeszcze na basen chodzę przynajmniej raz w tygodniu,;-) No dobra koniec- chwalenia się;-)) A Ty jakie sporty uprawiasz ?

 • Re: Trening nordic walking w czterech krokach

  Biegając widzę sporo ludzi uprawiających nordic walking. Trochę mnie to śmieszy-wydaje mi się, że to bardziej taka maniera, no i ktoś sprzedaje kije-jak kiedyś na tzw. dzikim zachodzie, łopaty.

 • Re: A gdyby jeść i się niczym nie przejmować? :)

  Mój sport, to bieg do pracy;-) A tak poważnie to chodzę (po naszemu) na kijki, czyli (nordic walking);-)) no i swietnie:))) Tak trzymaj:)))Bardzo popularny sport teraz:))) Ten rodzaj sportu mi odpowiada, bo biegać nie lubię, a taki szybki marsz jest super ;-)) A cha i jeszcze na basen chodzę przynajmniej raz w tygodniu,;-) No dobra koniec- chwalenia się;-)) A Ty jakie sporty uprawiasz

 • Re: Nordic walking. Jak prawidłowo ćwiczyć?

  Wkrótce dla uprawiających nordic walking zostanie wprowadzony obowiązek posiadania kasku i zapinania pasów.