• Informacje na temat:

  krytyka polityczna

Artykuły na temat: krytyka polityczna
 • Skandaliczna wypowiedź prezydenta Turcji

  ​Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan ponownie znalazł się w ogniu krytyki. Wszystko za sprawą jednej wypowiedzi. Próbując pocieszyć płaczącą sześciolatkę, stwierdził, że będzie dla niej zaszczytem zostać męczennicą za sprawę turecką. Całą sytuację zarejestrowały kamery.

 • Bestsellery Empiku 2018 - z rozmachem i demokratycznie

  Wymowne westchnięcia, kręcenie nosem, albo (w skrajnych przypadkach) głośno wyrażana dezaprobata. Tak od 20 lat wyglądają reakcje krytyków po ogłoszeniu laureatów Telekamer – nagród przyznawanych przez widzów, wybierających swoich ulubionych aktorów, ukochane seriale czy wzbudzające najwięcej emocji programy telewizyjne.

 • Jacek Poniedziałek: żart Krystyny Jandy o klimakterium jest dowcipny, inteligentny i poruszający

  W wywiadzie dla "Newsweeka" Krystyna Janda przyznała, że niepokoi ją sytuacja polityczna w Polsce oraz język, jakiego używają rządzący. Skrytykowała zwłaszcza zachowanie Krystyny Pawłowicz, stwierdzając, że posłanka przechodzi najwyraźniej klimakterium w ostrym stadium, z uderzeniami gorąca i nieopanowanymi ruchami. Aktorka przyznała, że sama ma podobne objawy, a do ich łagodzenia stosuje...

 • Nie ożenił się, by wygrać zakład!

  Ten rok rozpoczął brawurowo. Pochwały krytyków, prestiżowe nagrody, nowa piękność u jego boku - największy podrywacz Hollywood nigdy nie był w lepszej formie!

 • Zimna stal

  W stolicy Szwecji rozgrywa się sensacyjna historia, w której splatają się wątki przestępcze, polityczne i społeczne.

 • Festiwal twórczości Jana Klaty

  Jan Klata - brat Wojtka, wielkookiego chłopczyka z filmów "300 mil do nieba" czy "Dekalog". Od lat pracuje jako reżyser, głównie na prowincji. Krytycy twierdzą, że to do niego należy głos pokolenia współczesnych 30-latków.

 • To coś na twojej szyi

  Chimamanda Ngozi Adichie pojawiła się na literackiej scenie, debiutując nadzwyczajną powieścią Fioletowy hibiskus, przez krytyków okrzykniętą "jedną z najlepszych powieści, jaka od lat narodziła się w Afryce", o "prozie bujnej jak nigeryjski krajobraz, który tak wspaniale przedstawia".

 • Powieści sensacyjne

  Trzeci tom dzieł zebranych Stefana Kisielewskiego zbiera jego powieści sensacyjne. Kisiel w latach 50. XX wieku planował napisać cykl dwunastu powieści kryminalnych o plagach nękających obywateli Polski Ludowej (pijaństwie, chuligaństwie, erotomanii, obłędzie...), których wg oficjalnej propagandy wcale nie było. Kisielewskiemu udało się napisać tylko cztery takie utwory, po czym jego literacka twórczość zaczęła dryfować ku powieściom stricte politycznym.

 • Jacek Poniedziałek: sprawa spotów z Maciejem Nowakiem rozśmieszyła mnie i wkurzyła

  Zdaniem Jacka Poniedziałka decyzja o wycofaniu spotów z Maciejem Nowakiem jest bzdurna i śmieszna. Aktor twierdzi, że jest to kolejny przykład oszołomstwa, które panuje obecnie w Polsce. Uważa też, że najlepszą obroną jest w tej sytuacji dowcip i ironia, jakie reprezentują internauci.

 • Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka, Krzysztof Tomasik

  Pierwsza biografia legendarnej polskiej projektantki mody, która bardzo strzeże swojej prywatności.

Dyskusje na temat: krytyka polityczna