• Informacje na temat:

  klapsy

Artykuły na temat: klapsy
 • ​Ponad połowa Polaków akceptuje klapsy

  ...61 proc. Polaków akceptuje klapsy. Większość rodziców przyznaje, że zdarzyło im się dać dziecku klapsa (64 proc.). Co czwarty Polak nie wie, że w Polsce obowiązuje zakaz bicia dzieci - wynika z badań TNS Polska przeprowadzonych na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka.

 • Czy wolno dawać dzieciom klapsy?

  Według ostatnich badań większość osób popiera dawanie dzieciom klapsa, a spora część badanych akceptuje również bicie. Czy klaps to już bicie? Pisarka i felietonistka Anna Janko wyjaśniła w studiu "Dzień Dobry TVN", m.in., jak przemoc odbija się na psychice bitego dziecka. - Przez klapsy uczymy dziecko, że jego godność nie istnieje, a świat jest awanturą - podkreśliła. Janko skomentowała...

 • Krytykują klapsy

  Organizacje pozarządowe zajmujące się ochroną praw dzieci oraz pomocą dzieciom i ich rodzinom, stanowczo protestują przeciwko stanowisku Rzecznika Praw Obywatelskich dopuszczającego możliwość stosowania kar fizycznych wobec dzieci.

 • Brytyjski rząd chce wprowadzić jednoznaczny zakaz stosowanie kar cielesnych przez rodziców, w tym tzw. klapsów. Oczekuje się, że plany gabinetu Toniego Blaira zostaną ogłoszone już w przyszłym tygodniu.

 • Krytykują klapsy

  Organizacje pozarządowe zajmujące się ochroną praw dzieci oraz pomocą dzieciom i ich rodzinom, stanowczo protestują przeciwko stanowisku Rzecznika Praw Obywatelskich dopuszczającego możliwość stosowania kar fizycznych wobec dzieci.

 • Nigdy nie bij

  Dzieci dostające od rodziców klapsy za niewłaściwe zachowanie, później zachowują się jeszcze gorzej – wynika z badania zamieszczonego w „Psychological Science”.

 • Piękna dzięki klapsom

  Czy wymierzenie siarczystego policzka może dodać nam urody? Wygląda na to, że tak, o ile klapsy są serwowane w sposób umiejętny przez odpowiednio wykwalifikowanego terapeutę.

 • Dziecko nie jest najważniejsze

  Dawniej stosowano klapsy, zmuszające malucha do kapitulacji przed wszechmocnym rodzicem. Efekt? Wyrosło pokolenie zahukanych i niedowartościowanych. Potem pojawiła się moda na bezstresowe wychowanie. Dzieci nie znające granic swojej samowoli wyrosły z jednej strony na świetnych menadżerów, z drugiej - na agresywnych wobec krytyki i nieodpornych na porażki ludzi.

 • Jak powiedzieć mu "nie" w łóżku?

  Trójkącik, swingowanie, seks analny, klapsy, a może stymulowanie odbytu? Nie czujesz się na siłach, aby to wypróbować? Podpowiemy ci, jak odmówić partnerowi, który proponuje nieodpowiadające ci eksperymenty.

 • Dlaczego klaps jest zły?

  ...o tym pojęcia! Co gorsza, aż 60 proc. rodaków akceptuje klapsy jako metodę wychowawczą, a 35 proc. uważa, że nikt nie powinien się wtrącać w to, jak rodzice wychowują swoje dzieci. - Klapsy nie(...), czym to zastąpić - dodaje ekspert. Właśnie dlatego klaps nie spełnia wychowawczej roli: maluch, który często dostaje klapsy, zaczyna zachowywać się jak tresowany piesek. Nie robi czegoś, za co może...

Przepisy na temat: klapsy
 • Sezon na gruszki

  ...i soczyste Klapsy. W połowie września dojrzewają najlepsze do deserów Komisówki, a zaraz potem Lukasówki. Przełom września i października to pora na odmianę Konferencja. W słodkim syropie Zanim...

Dyskusje na temat: klapsy