• Informacje na temat:

  kiedy dzieci zaczynają chodzić

Artykuły na temat: kiedy dzieci zaczynają chodzić
 • Kiedy po raz pierwszy...

  Czy można już wyjść z maluchem na spacer? Od kiedy niemowlę nosić w nosidełku? Oto odpowiedzi na pytania, które nurtują wszystkie młode mamy.

 • Coraz więcej dzieci doświadcza kryzysów psychicznych

  Psychiatrzy są zaniepokojeni pogarszającym się stanem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Martwi ich zwłaszcza rosnąca liczba przypadków autoagresji. Dowiedz się, co możesz zrobić, żeby nie dopuścić do tragedii.

 • Śpiewałam do dziecka w inkubatorze

  Instytutu Matki i Dziecka wynika, że choć wcześniaki zaczynają chodzić i mówić później niż ich rówieśnicy, trzy czwarte z nich po 2-3 latach dogania inne dzieci. Nigdy nie zgadniesz jak się będzie(...) urodzonego dziecka. To szczególnie jest ważne wtedy, kiedy dzieci przestają być pod opieką klinik neonatologicznych przy szpitalach drugiego i trzeciego stopnia referencyjności. Gdyby powstało takie...

 • Jak rozpoznać ADHD u dziecka?

  ..."To jak bieg w maratonie" - mówią lekarze o terapii dzieci z ADHD. Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi jest uwarunkowany genetycznie. Często rodzice mają niektóre objawy, dlatego ADHD bywa wyzwaniem dla całej rodziny. "Najważniejsza jest tu cierpliwość" - podkreśla Kamila Wesołowska, psychiatra dziecięcy i zapewnia: "wspólnymi siłami ze wszystkim można sobie poradzić."

 • Czy nasze dziecko dobrze się rozwija?

  Zastanawiasz się, dlaczego twój maluch jeszcze nie chodzi lub nie zaczął mówić? Podpowiadamy, kiedy trzeba iść z nim na konsultacje do pediatry, a kiedy można spokojnie czekać, aż dogoni rówieśników.

 • Jak wychować szczęśliwe dziecko

  Dzieciństwo pełne miłości, akceptacji, poczucia bezpieczeństwa i radości z odkrywania świata to najcenniejsza rzecz, jaką możecie zapewnić maluchowi. Psychologowie podpowiadają, jakimi zasadami warto się przy tym kierować i co robić, by wypracować najlepszy dla siebie i malca styl wychowawczy.

 • Konflikty rówieśników: Interweniować czy dać dzieciom możliwość samodzielnego zmierzenia się?

  Zarówno w świecie dorosłych, jak i dzieci zdarzają się sytuacje, w których, w naszym odczuciu, druga osoba robi nam przykrość i zachowuje się wobec nas nie w porządku.

 • Kiedy po raz pierwszy...

  Czy można już wyjść z maluszkiem na spacer? Od kiedy niemowlę wozić w spacerówce? Oto odpowiedzi na wszystkie twoje pytania.

 • Kiedy malec zaczyna mówić

  ...konsekwencja pomoże uczyć malca dobrego zachowania. Warto pamiętać, że około 12. miesiąca życia, czyli wtedy, gdy maluchy zaczynają samodzielnie chodzić, mowa może "przygasnąć". Maluch jest teraz tak zafascynowany zdobywaniem przestrzeni, że doskonali chodzenie, zaniedbując komunikowanie się. To jednak tylko przejściowy etap. 18-24 miesiące Dzieci zaczynają postrzegać siebie wyraźniej jako oddzielną...

 • Stałe produkty w diecie dziecka

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia do 6 miesiąca dieta powinna zawierać jedynie mleko matki. Proces wzbogacania posiłków należy zacząć nie wcześniej niż w 17 tygodniu i nie później niż w 26 tygodniu życia. Kiedy dziecko kończy pół roku ze strony rodziców zaczynają pojawiać się pytania dotyczące prawidłowego sposobu wzbogacania diety.

Przepisy na temat: kiedy dzieci zaczynają chodzić
 • Sztaby marketingowców pracują nad tym, żebyśmy robili jak największe zakupy

  ...trendem na świecie, także w Polsce zaczynają pojawiać się związane z tematem akcje. Podczas Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego wspólnie gotowano zupę z resztek, tzw. zupę disco. Hipermarkety, ze względów(...) Banki Żywności mówią natomiast, że są przygotowane i nie mamy podstaw, by im nie wierzyć. Byłam świadkiem sytuacji, kiedy Bank błyskawicznie zorganizował wolontariuszy i znalazł odbiorców dla tysięcy...