• Informacje na temat:

  kegla

Artykuły na temat: kegla
 • Nietrzymanie moczu a ćwiczenia mięśni Kegla

  Mięsień łonowo-guziczny (inaczej określany mianem mięśni dna miednicy lub Kegla, od nazwiska amerykańskiego ginekologa, autora koncepcji wzmacniających ćwiczeń) to obszar otaczający ujście pęcherza, pochwy i odbytnicy, odpowiedzialny za szereg działań w obrębie układu moczowego. Ich podstawową funkcją jest kontrola częstotliwości i ilości moczu wydalanego z organizmu.

 • Ważne ćwiczenia mięśni Kegla

  Jedne z ważniejszych organów, o które powinnyśmy się troszczyć to zespół mięśni i więzadeł zwanych potocznie mięśniami Kegla. Ciąża, poród i upływ czasu powodują, że mięśnie te rozluźniają się i wiotczeją.

 • Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

  Aby znaleźć mięsień Kegla mężczyzna powinien wstrzymać strumień moczu lub próbować poruszać penisem w stanie erekcji. Gdy już mamy namierzony mięsień można zacząć normalne ćwiczenia. Propozycja ćwiczeń na mięśnie Kegla dla mężczyzn Napinaj i rozluźniaj mięsień 20 - 30 razy. Pamiętaj o wdechu wraz z zaciśnięciem, a wydechu z rozluźnieniem. Napnij mięśnie i utrzymaj je w napięciu najpierw...

 • Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

  Zestaw ćwiczeń dla pań.

 • Mięśnie Kegla a ciąża

  O mięśnie Kegla warto zadbać jeszcze przed zajściem w ciążę - mówi Michał Koszla, fizjoterapeuta mięśni dna miednicy ze Szkoły Rodzenia "Dobry Początek". Nasz specjalista omawia proste ćwiczenia, które można wykonywać niezależnie od innych codziennych czynności, a które pozytywnie wpływają na kondycję mięśni Kegla.

 • Profilaktyka i ćwiczenia mięśni Kegla

  Michał Koszla, fizjoterapeuta mięśni dna miednicy, twórca ogólnopolskiego programu "Atrakcyjna Mama", demonstruje praktyczne ćwiczenia pozwalające zadbać o mięśnie Kegla.

 • Czy pani ćwiczy Kegla?

  ...i rozluźniać mięśnie dna miednicy, zwane też mięśniami Kegla. Tworzą one wraz z więzadłami swego rodzaju hamak podtrzymujący od dołu narządy jamy brzusznej i otaczają ujście m.in. pęcherza i pochwy. Dla(...) z Katedry i Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Problem wszystkich kobiet To wystarczający powód, by regularnie ćwiczyć mięśnie Kegla. Zwłaszcza...

 • Mięśnie dna macicy: Jak je wzmocnić za pomocą ćwiczeń?

  Jeszcze do niedawna nie poświęcałaś im zbyt wiele uwagi. Dziś zastanawiasz się, jak możesz sprawić, by były w lepszej kondycji. O mięśniach dna miednicy, zwanych również mięśniami Kegla, przypominamy sobie zwykle wtedy, kiedy pojawiają się kłopoty z utrzymaniem moczu. Na szczęście, dzięki odpowiednim i systematycznym ćwiczeniom, nad dolegliwością można zapanować.

 • Siłownia dla mięśni rozkoszy

  Kojarzone z Kamasutrą silne mięśnie Kegla zwiększają satysfakcję z seksu, ułatwiają poród, dbają o gładką skórę bez cellulitu i chronią przed nietrzymaniem moczu.

 • Te ćwiczenia poprawią twoje życie seksualne

  Wiele kobiet nie wie, jak ważne jest ćwiczenie mięśni Kegla, zwłaszcza po porodzie. Marzena Biernacka i Ewa Wituszyńska opowiedziały o zaprojektowanych przez siebie kulkach do ćwiczeń mięśni dna(...) ćwiczyć mięśnie Kegla.

Wideo na temat: kegla
 • Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla?

  Wiele kobiet nie wie, jak ważne jest ćwiczenie mięśni Kegla, zwłaszcza po porodzie. Marzena Biernacka i Ewa Wituszyńska opowiedziały w "Dzień Dobry TVN" o zaprojektowanych przez siebie kulkach do(...) jeszcze można ćwiczyć mięśnie Kegla.  

 • Proste ćwiczenia mięśni Kegla cz.2

  Wiele kobiet nie wie, jak ważne jest ćwiczenie mięśni Kegla, zwłaszcza po porodzie. Marzena Biernacka i Ewa Wituszyńska opowiedziały w "Dzień Dobry TVN" o zaprojektowanych przez siebie kulkach do(...) jeszcze można ćwiczyć mięśnie Kegla.  

Dyskusje na temat: kegla