• Informacje na temat:

  kamienica

Artykuły na temat: kamienica
 • Podwyżka czynszów w kamienicach - możliwa

  Dotychczasowe zasady regulowania czynszów w prywatnych kamienicach są niezgodne z konstytucją ? uznał Trybunał Konstytucyjny. Od grudnia w prywatnych kamienicach czynsze mogą wzrosnąć nawet o 200 procent.

 • Podwyżki czynszów w kamienicach

  W niektórych o 100 procent, w innych jeszcze więcej - tak od 1 grudnia wzrosną czynsze w prywatnych kamienicach. To rezultat orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

 • Nachodzą „Tarapaty”

  Szajka złodziei, dociekliwe dzieciaki, pies i opuszczona kamienica – to musi oznaczać tarapaty. Zwłaszcza, gdy ktoś jest pewien, że nie wszystkie skarby zostały odnalezione. Multikino zaprasza na premierę polskiego filmu „Tarapaty”, który można zobaczyć od 15 września we wszystkich kinach sieci.

 • Toruń: Miasto, którego strzegą... anioły

  Wystarczy przejść się po Starówce, by zobaczyć je wszędzie! Są na kamienicach, murach, witrażach... Kupimy je też na straganach oraz w galeriach, bo anioł z Torunia to najlepszy prezent i pamiątka.

 • "Wiera Gran"

  ...24 listopada w warszawskim Teatrze Kamienica odbędzie się premiera spektaklu Anny Burzyńskiej „Wiera Gran”, w reżyserii Barbary Sass.

 • „Jak się kochają w niższych sferach”

  Nowa komedia Teatru Kamienica to zupełnie inne spojrzenie na angielskie poczucie humoru, zabawa formą, teatralną konwencją i kolorem.

 • Debiutuje w teatrze

  ..."Jest jak ciepłe kluchy? Bzdura! To dziewczyna z olbrzymim temperamentem, do tego bardzo zdolna" - mówi SHOW Emilian Kamiński (58), który zatrudnił Katarzynę Cichopek (28) w swoim teatrze Kamienica.

 • Praga 1981

  Pewnego razu, zimą 1981 roku, gdy chodziłem z żoną po Pradze, natknęliśmy się na chłopca rysującego okoliczne kamienice.

 • Paryż: Zagadkowe tablice

  Ostatnio sen z powiek władz miejskich Paryża spędzały marmurowe, nieco humorystyczne tablice na fasadach zabytkowych kamienic. Policja próbowała ustalić, kto jest ich autorem.

 • Kieliszek trucizny

  Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że mieszkańcy domu nr 11 w zaułku Woltera to zwykli lokatorzy, jakich wiele w paryskich kamienicach. Jednak pozory mylą!

Zdjęcia na temat: kamienica
Wideo na temat: kamienica
 • Keith Urban kupił Nicole Kidman kamienicę w Nowym Jorku

  Keith Urban zrobił prezent swojej żonie Nicole Kidman. Wokalista kupił jej nowojorską kamienicę za około 40 mln dolarów. Pod koniec lat 90. mieszkał w niej Michael Jackson. Budynek ma 6 poziomów, 7 sypialni i duży kominek. Kidman od jakiegoś czasu rozważała przeprowadzkę do Nowego Jorku. Aktorka planuje bowiem rozwijać karierę na Broadwayu.

 • Artur i Agnieszka Molis - para, która sama wyremontowała zrujnowaną kamienicę

  Agnieszka i Artur Molis po kilku latach życia w Szkocji wrócili do Polski i kupili starą kamienicę, która była ruiną. Sami ją wyremontowali tworząc osiem mieszkań, a w jednym z nich zamieszkali. Skąd wziął się pomysł na zakup kamienicy? Ich mieszkanie ma 115 metrów kwadratowych i ogromny taras, z którego roztacza się malowniczy widok. Jak wygląda w środku? W "Dzień Dobry TVN" małżeństwo pokazało wnętrze kamienicy i opowiedziało jej historię. Czym się inspirowali przy jej urządzaniu?

 • Meble i dodatki inspirowane przeszłością

  Ewa van der Veer została właścicielką jednej z lubelskich kamienic. Budynek został postawiony na przełomie 1910 i 1911 roku. - Wszystko ma swoje dobre i złe strony - powiedziała w "Dzień Dobry TVN". Co wyjątkowego jest w kamienicy i mieszkaniu Ewy i Franza van der Veer? W studiu programu ekspertka od urządzania wnętrz Ewa Mierzejewska pokazała meble i dodatki inspirowane przeszłością. Jak z ich pomocą urządzić mieszkanie?

Przepisy na temat: kamienica
 • Liczby Charona

  Trzecia powieść Marka Krajewskiego, w której kolejną zagadkę kryminalną rozwiązuje komisarz lwowskiej policji Edward Popielski, nie ustępuje miejsca słynnej serii o Eberhardzie Mocku.

Dyskusje na temat: kamienica