• Informacje na temat:

  język obcy dla malucha

Artykuły na temat: język obcy dla malucha
 • Jakie korzyści daje wczesna nauka języków obcych

  Od września rusza obowiązkowa nauka języka angielskiego w przedszkolach. Czy to dobry wiek dla malucha na naukę? Jak Dominika Figurska zapoznawała swoje...

 • Jak skutecznie uczyć dziecko języka angielskiego

  Pierwszy września już za rogiem. Wraz z nowym rokiem szkolnym będziemy szukać kursów językowych dla dzieci. O najlepsze sposoby motywacji do nauki języka angielskiego zapytaliśmy specjalistę, Arkadiusza Jaworskiego.

 • Michał Rusinek: Język na zamówienie

  ..."Freud postawił tezę, że wszyscy fantazjujemy, bo to funkcja psychiczna, natomiast tylko dzieci i pisarze się do tego przyznają". O fantazji, rodnikach, dzindzibołach i brunetkach rozmawiamy z Michałem Rusinkiem, autorem książek dla dzieci, znawcą retoryki i wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej.

 • Sekretny język niemowlęcia

  Twoje dziecko jeszcze nie mówi, ale to nie znaczy, że się z tobą nie porozumiewa! Uśmiechy, spojrzenia, machanie rączkami - to właśnie jego język. Czy potrafisz zrozumieć, co chce ci powiedzieć?

 • Odkryj naturę swego malucha

  ...wychowania, zapewniała, że już między trzecim a piątym dniem życia dziecka wyraźnie widać, jaki maluch ma charakter. W bestsellerowym poradniku dla rodziców "Język niemowląt" Hogg przedstawiła pięć(...) możesz uznać, że żadna podróż nie będzie dla niego zbyt wyczerpująca, żaden hałas za głośny i że nic się nie stanie, jeśli zje godzinę później niż zwykle. Aniołek nie domaga się ciągłej uwagi, ale...

 • Własne przedszkole, żłobek, klubik dla dzieci – są na to dotacje

  Uwielbiasz pracę z dziećmi i marzysz o własnym żłobku, klubie malucha albo przedszkolu? A może masz już własną placówkę dla dzieci i chciałabyś ją rozwinąć? Dzięki unijnej dotacji łatwiej będzie ci zrealizować takie plany.

 • Kiedy zacząć naukę języka?

  ...języka należy poczekać. Maluch w Wieży Babel Większość dzieci przyswaja ojczysty język od urodzenia do pięciu lat. Uczy się go z dokładnym akcentem, naturalną dla dzieci wymową, bez widocznego wysiłku, często przez zabawę. Dlatego każde dziecko wychowujące się w dwujęzycznej rodzinie powinno posługiwać się dwoma językami zanim skończy sześć lat. Mając na uwadze ten wyjątkowy potencjał małego...

 • Pomysły na nietypowe prezenty dla dziecka

  ...się uczyć języka włoskiego, rosyjskiego, a może pragnie zostać mistrzem karate lub zgłębiać tajniki fotografii.  Jeśli nie chcesz dodatkowo sprawiać kłopotu rodzicom malucha (taki prezent nierzadko wiąże się z koniecznością wożenia dziecka na zajęcia), możesz przemyśleć możliwość zakupu zajęć online. Można uczyć się języków obcych także przez Skype, a i letnie lub zimowe obozy sportowe mogą być...

 • Kiedy zacząć naukę języka?

  Coraz więcej rodziców chce, aby ich dziecko już od najmłodszych lat uczyło się angielskiego, niemieckiego czy francuskiego. Jednak bądźmy ostrożni i nie dajmy się porwać modzie. Zbyt wczesna nauka drugiego języka może bowiem przynieść więcej szkody niż pożytku.

 • Sekretny język niemowlęcia

  Twoje dziecko jeszcze nie mówi, ale to nie znaczy, że się z tobą nie porozumiewa! Uśmiechy, spojrzenia, machanie rączkami - to właśnie jego język. Czy potrafisz zrozumieć, co chce ci powiedzieć?