• Informacje na temat:

  jak nauczyć dziecko nazw miesięcy

Artykuły na temat: jak nauczyć dziecko nazw miesięcy
 • Sztuka wychowania dziecka

  ...odstawić swoje dziecko od piersi? Jak wykazują naukowcy z Uniwersytetu w Nottingham, sposób, jaki wybierzesz, ma zasadnicze znaczenie dla preferencji pokarmowych i zdrowia twojego dziecka w przyszłości(...) empatyczne, a co więcej, myślą jak naukowcy. Badaczka przeprowadziła eksperyment: dzieciom w wieku 15 i 18 miesięcy podano jedną miskę z surowymi brokułami i drugą z krakersami w kształcie rybek. Wszystkie...

 • Jak rozwija się pamięć?

  ...chwilę odkrywaj, mówiąc: "A kuku!". Taka zabawa świetnie ćwiczy pamięć malca, ale też uczy dziecko przewidywania, co stanie się za chwilę. Niektóre maluchy śmieją się przy "A kuku" już w wieku 3 miesięcy(...)Ludzka pamięć i inteligencja nigdy nie rozwijają się tak szybko jak w pierwszych latach życia. Wiele codziennych zjawisk, które dla nas są czymś normalnym, dla maluszka stanowi zdumiewające odkrycie...

 • Chcę mieć dziecko!

  Kolejny test ciążowy i znów rozczarowanie. Ile to już miesięcy? Trzy, cztery, pięć? Twoje koleżanki są już mamami, a ty nadal nie. Nie martw się, nie jesteś bez szans.

 • ​Sen, a nauka języka

  Dobry sen pomaga niemowlakom szybciej nauczyć się mówić. Drzemka daje mózgowi czas na nadanie znaczeń słowom.

 • Konflikty i wredna teściowa. Czy dobre relacje w parze są możliwe?

  Rozczarowanie życiem w związku zdarza się każdemu, tak samo jak kryzysy. Czy można nauczyć się budowania dobrych relacji? Psychoterapeutka Joanna Godecka w swojej nowej książce „Szczęście w miłości” podpowiada kierunki, którymi warto pójść w poszukiwaniu satysfakcjonującego związku.

 • Rozłąka wpisana w historię

  Jak czuje się dziecko, kiedy mama lub tata wyjeżdżają na dłużej za granicę? Czy można właściwie budować relację, gdy nie widzi się dzieci przez wiele miesięcy? Na te pytania w rozmowie z Interią odpowiada dr Justyna Korzeniewska, psycholog.

 • Uczenie się z mediów

  Dziś do rzadkości należą rodzice, których nie martwi sposób, w jaki ich dzieci korzystają z urządzeń elektronicznych. Jak wprowadzić równowagę między technologią a prawdziwym życiem, biorąc pod uwagę fakt, że cyfrowa rzeczywistość otacza nas zewsząd i stan ten będzie się tylko pogłębiał?

 • Kiedy Jamie poznał nonny

  Zorganizował miniarmię poszukiwaczy, której zabronił używać internetu. Zaangażowani w ten projekt mieli chodzić od drzwi do drzwi, by znaleźć to, czego szukał. Zamiast paru miesięcy, wszystko trwało ponad 2 lata i pochłonęło więcej funduszy niż ktokolwiek przewidywał. Ale efekt tej pracy jest imponujący.

 • Czerwcowe nowości wydawnictwa Nasza Księgarnia

  ...poświęcone dzieciom i ich światu (książki "A mój syn..." oraz "Pippi, dziwne dziecko"), wreszcie odważył się pisać wprost dla dzieci i, jak się wydaje, nabiera rozpędu... Po dziecięcym debiucie, jakim(...)Moje książeczki. Księga druga Czarny kot w czerwonych butach pojawił się na środku tylnej okładki po raz pierwszy prawie sześćdziesiąt lat temu. W jego brzuszek została wpisana prosta, ale jakże...

 • Najczęstsze błędy wychowawcze rodziców

  Każdy rodzic chce dla swoich dzieci jak najlepiej. Potrafisz zrobić absolutnie wszystko, żeby potomkowie wyrastali na szczęśliwych, spełnionych ludzi. Mimo to matki i ojcowie, często nieświadomie, popełniają wiele błędów w procesie wychowawczym. Najgorsze są te, które wynikają z nadgorliwości i niekonsekwencji.