• Informacje na temat:

  imiona męskie dla dziecka

Artykuły na temat: imiona męskie dla dziecka
 • Najpopularniejsze imiona dla dzieci to...

  Lena i Jakub to najczęściej nadawane dzieciom imiona w ubiegłym roku - podobnie jak rok wcześniej. Nadal bardzo popularne są Julie, Maje i Zuzanny. Z kolei wśród chłopców to: Antoni, Filip, Jan, Kacper czy Szymon.

 • Imiona dzieci

  W innych miejscach Polski także królują imiona tradycyjne, takie jak: Ania, Kasia, Agnieszka, Andrzej, Piotrek i Krzysiek. Psycholog Małgorzata Bis podkreśla, że wybierając imię dla dziecka nie możemy kierować się modą. "Dziecko oraz jego rówieśnicy muszą nauczyć się tego imienia. Bardzo często jest to dla nich tak trudne do wymówienia, że dziecko w okresie przedszkolnym nosi imię On albo Ty...

 • Imię ma po… Beatlesach

  Są niczym tarcza chroniąca przed złymi duchami albo mają przynieść szczęście i sławę. Czym kierują się rodzice przy wyborze imion dla swoich dzieci?

 • Imię dziecka. Popularne czy oryginalne?

  Jak moda na imiona zmieniała się na przestrzeni lat? Sprawdź koniecznie!

 • Wpływ imienia na życie

  Imiona fascynują nie tylko poetów, filologów czy antropologów. Interesują się nimi przede wszystkim rodzice oczekujący narodzin dziecka.

 • Męski striptiz

  ..."Jestem wszystkim, tylko nie konserwatystą"­ - mówi. Z jednej strony szalony wolny facet przemierzający świat na motocyklu. Z drugiej odpowiedzialny mężczyzna, dla którego rodzina jest najważniejsza(...) facetem, który ma wiele wątpliwości i kompleksów. TS: Na przykład? Ewan McGregor: No, jestem... za niski jak na filmowego amanta. Dlatego nie dostałem roli Bonda, na czym skorzystał Daniel Craig. Nie...

 • Wpływ imienia na życie

  Imiona fascynują nie tylko poetów, filologów czy antropologów. Interesują się nimi przede wszystkim rodzice oczekujący narodzin dziecka.

 • Wpływ imienia na życie

  Imiona fascynują nie tylko poetów, filologów czy antropologów. Interesują się nimi przede wszystkim rodzice oczekujący narodzin dziecka.

 • Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?

  ...za późno. Do tego czasu zrobią to rówieśnicy dziecka. Jaki wiek najlepszy? Jeśli maluch zaczyna pytać o sprawy damsko-męskie, nie staraj się tłumić jego ciekawości. Nie uciekniesz przed tym, bo(...). Kilka razy powtórz na głos takie słowa jak penis czy pochwa. To nazwy medyczne i nie są szokujące dla dziecka, które słyszy je pierwszy raz. Możesz sprawdzić na forach internetowych, jakie pytania...

 • Chcą mieć dzieci, ale nie mężów

  ...demonizowałabym, że samotne macierzyństwo jest strasznym nieszczęściem dla wychowywanego dziecka, ale oczywiście korzystniej jest wychowywać się w pełnej rodzinie. To truizm, ale tak już jest. Skąd bierze się(...) przedmiotowo. Kobieta realizuje potrzebę posiadania dziecka, traktując przedmiotowo tego człowieka, dzięki któremu została matką. To nie jest w porządku. Dlaczego stosunek matki do ojca jest tak...

Dyskusje na temat: imiona męskie dla dziecka
 • Re: Wybieramy imię dla dziecka

  Dla mnie piękne są pradawne imiona męskie takie jak: Miłosz, Milan, Dalibor, Sambor, Radomił, Radowan, Miłorad, Kochan, Barnim, Derwan... albo żeńskie: Mila, Milena, Kalina, Dobromiła, Drogomiła, Dragosława... Gdybym miała dzieci, to z pewnością wybrałabym i nadałabym im któreś z powyższych imion...;)

 • Re: Wybieramy imię dla dziecka

  A ja mam bliźniaki: Artur i Bartek. Artur podobał mi się od zawsze - mocne, męskie, królewskie imię, zarówno w życiu chłopięcym, szkolnym czy młodzieżowym i dorosłym. Imię Bartłomiej jest spokojne, solidne, jak dąb Bartek... Cieszę się że takie imiona wybrałam.

 • Gaja i Róża

  Gaja i Róża - te imiona żeńskie podobają mi się najbardziej. a męskie? hmmm sama nie wiem ;P

 • Re: Damian czy Gabriel

  Ja jestem w ciąży i bardzo bym chciała dać synkowi Gabriel ale chyba rodzinie nie podobają sie takie wymyślne imiona. Jak dla mnie jest ono takie męskie i dumne :)