• Informacje na temat:

  dziecko nie chce pić mleka

Artykuły na temat: dziecko nie chce pić mleka
 • Pora zmienić mleko

  Twoje dziecko non stop chce jeść, zwraca pokarm lub ma uczulenie? Może powodem tych dolegliwości jest źle dobrana mieszanka. Sprawdź, jakie mleko mu wtedy podać.

 • Komu zaszkodzi mleko

  .... Kiedy należy wybrać się do lekarza? Niedobór laktazy to w zasadzie fizjologia, nie choroba, ale jeśli nie chcemy zrezygnować z mleka, albo obawiamy się, że bez produktów mlecznych nie będziemy dostarczać organizmowi wystarczającej ilości wapnia, zgłośmy się do lekarza rodzinnego. Ważne, by spróbować określić, ile mleka możemy wypić "bez szkody", jakie produkty mleczne wywołują najbardziej...

 • Świat wypijany z mlekiem matki

  Karmić, czyli kochać – taki skrypt przychodzi mi do głowy, gdy patrzę na matkę karmiącą piersią swoje dziecko. Wciąż tyle wrzawy wokół tego, że gdzieś nie wypada, że nie powinno się. Może warto się zastanowić, czy dla tej matki jest to sytuacja komfortowa? Ona chce dać swojemu dziecku niezbędny do życia pokarm i w tym celu jest gotowa, nawet w miejscu publicznym, odsłonić swój biust.

 • Czas na nowe mleko

  Chcesz przestawić malca, który dotąd był karmiony piersią, na mieszankę modyfikowaną?

 • Mleko modyfikowane – wybierz je z pediatrą

  Dziecko skończyło pół roku, właśnie odstawiasz je od piersi. Ale mleko nadal będzie podstawą jego diety.

 • Zamiennik tłuszczu kobiecego mleka gotowy, ale pomysł czeka w szufladzie

  Zdrowy zamiennik tłuszczu mleka kobiecego opracowała polska badaczka. Może zastąpić on stosowane do tej pory, ale niedoskonałe, składniki odżywek dla niemowląt. Na razie produkcja zamiennika jest dość droga, dlatego autorka szuka firm zainteresowanych wdrożeniem.

 • 5 pytań o mleko juniora

  Chcesz wiedzieć, jaką mieszankę podawać rocznemu brzdącowi? Nie wiesz, co robić, kiedy dziecko odmawia picia mleka? Oto odpowiedzi na twoje pytania.

 • Podaj mu je w innej postaci. W tej chwili szklanka białego napoju nie musi mieć charakterystycznego, nielubianego przez część dzieci smaku.

 • Dlaczego dziecko nie chce ssać?

  ...i ciepłem piersi. W takim momencie świetnie się sprawdza "zamiana ról" w domu. Maluch może chętniej wypić mleko, gdy butlą będzie karmić tata. Niezależnie od metody karmienia , dziecko nie chce jeść(...) swoje dziecko, a przejściowe kłopoty naprawdę można pokonać. Nie chce piersi, ponieważ: • Nie potrafi tego robić - maluch musi chwytać brodawkę razem z otoczką, a podczas ssania powinnaś słyszeć...

 • Dlaczego maluchowi potrzebne jest mleko?

  Nawet gdy dziecko wyrosło z okresu niemowlęcego, mleko nadal jest dla niego najwartościowszym posiłkiem. Z nim otrzymuje niezbędne składniki odżywcze.

Przepisy na temat: dziecko nie chce pić mleka
 • Dar bogów z Olimpu - feta i pita

  Feta to najbardziej znany grecki ser. Plaster białego kruchego sera, posypany oregano i polany zielono złocistą oliwą to najprostsza przekąska (mezze), którą można dostać w każdej greckiej ouzerii i tawernie.

Dyskusje na temat: dziecko nie chce pić mleka
 • Re: Chcę nauczyć smyka pić z niekapka

  moje dziecko zaczęło siadać w wieku 9 miesięcy, a nie 6. Poza tym artykuł nie pomógł mi w rozwiązaniu problemu z podawaniem dziecku napojów innych niż moje mleko. Jak dziecko może mieć ulubiony soczek, jak nic nie chce ciągnąć oprócz mojego mleka???

 • Re: Ile wapnia potrzebuje smyk?

  Mam dwójkę dzieci i żadne nigdy nie piło mleka ani produktów mlecznych ( z piersi przechodziły na zupki, nie było mowy o butelce i sztucznym mleku). Pediatra twierdził że jeżeli dziecko nie chce mleka to nie musi je pić. Dzieci nie mają żadnych problemów zdrowotnych.

 • Re: Jak odstawić dziecko od piersi

  Zmniejszałam częstotliwość podawania aż do jednego razu dziennie i wykorzystałam moment kiedy z mężem musieliśmy wyjść z domu - wtedy piersi nie dostała. Następnego wieczora już jej nie podałam. Niczego nie planowałam, wyszło spontanicznie. Odstawiłam jak córka skończyła dwa latka. Mleka modyfikowanego nie podaję, bo mała nigdy nie chciała i chce go pić.

 • Re: Chcę bez skrępowania karmić piersią

  (mówimy o malutkich a nie o 2 latkach) zdarza się, że są głodne częściej niż co 3 godziny. poza tym w upały dziecku się chce pić. Od razu odpieram ataki mam butelkowych - nie każde dziecko pije z butelki!!!!!!!!!!Moja córa za żadne skarby nie chciała ciągnąć smoka, więc nie wchodziło w grę ani sciąganie mleka i dawanie z butli ani nawet soczku czy wody. A jeszcze do mam butelkowych - wiecie czemu wasze

 • Re: Jak przestawić niemowlę na butelkę?

  Wszystko to jest ładnie opisane, tylko problem pojawia się gdy maluch nie chce MLEKA z butelki. Jestem mamą 13-miesiecznego malucha, dziecko umie pić z butelki i z kubka niekapka ale wszystko oprócz mleka. Nie chce ani mleka modyfikowanego ani mleka ściągnietego (mojego) Problemem nie jest więc nauczenie dziecka pić z butelki tylko całkowite odstawienie od piersi. jeżeli wiecie jak to zrobic to